👤
Vica26eva
a fost răspuns

5.
6.
4. Rezolvă problema cu plan.
Cu 24 lei au fost cumpărate chifle la preţul de 4 lei. 4 chifle sunt cu
brânză, iar restul cu magiun. Câte chifle cu magiun s-au cumpărat?
Rezolvare:
Schema problemei
D​