👤
Ingag6765
a fost răspuns

5.
.
40 1974.997
Rezolvă problema cu plan și prin exerciţiu :
Un dulap costă 6 500 lei. Masa este cu 4 500 lei mai ieftină, iar patul costă cât
dulapul și masa în total. Care este pretul patului?
Schema:
Rezolvare cu plan:
Exercițiu:
Răspuns.făceți și schema vă rog frumos​