Răspuns :
Răspuns:
răspunsul corect este 36
Explicație pas cu pas:
pentru-că 2 kg de sfeclă costă 8 lei şi atunci facem 8:2 care este 4 şi atunci scrii 4x9 care este 36 sper că team ajutat!
Răspuns:
răspunsul corect este 36
Explicație pas cu pas:
pentru-că 2 kg de sfeclă costă 8 lei şi atunci facem 8:2 care este 4 şi atunci scrii 4x9 care este 36 sper că team ajutat!