👤

la un magazin s-au dus 1 024 kg de mere. In prima zi s-a vandut un sfert ,a doua zi jumatate din intreaga cantitate,iar a treia zi restul.Stiind ca 1 kg de mere costa 3 lei ,afla cat s-a incasat in fiecare zi .​