M-a ajuta cineva?? Va rog
![Ma Ajuta Cineva Va Rog class=](https://ro-static.z-dn.net/files/d43/25c47b6dc3b3c363183ad90ce4d436fc.png)
Răspuns:
9-6=3
45-39=6
6/3=2 lei costa 1kg de cirese
39-12=27
27/9=3 lei costa 1kg de capsuni