Răspuns:
Explicație pas cu pas:
1 kg mere= 3 lei
prima zi:
1024:4=256 kg mere
a doua zi:
1024:2=512 kg mere
a treia zi:
1024-(256+512)=1024-768=256 kg mere
in prima zi s au incasat 256*3= 768 lei
in a doua zi s au incasat 512*3=1536 lei
in a treia zi s au incasat 768*3= 2304 lei