Răspuns :
Răspuns:
24:6=4 lei kg
4 ori 15 =60 lei 15 kg mere
Explicație pas cu pas:
Explicație pas cu pas:
24:6=4 ( lei costa 1 kg de mere)
4×15=60 ( costul a 15 kg de mere )
Sper ca este bine!
Răspuns:
24:6=4 lei kg
4 ori 15 =60 lei 15 kg mere
Explicație pas cu pas:
Explicație pas cu pas:
24:6=4 ( lei costa 1 kg de mere)
4×15=60 ( costul a 15 kg de mere )
Sper ca este bine!