👤
Cucbianca
a fost răspuns

14. Radu a cumpărat 4 kg de mere si 2 kg de pere. Ana a cumpărat 1 kg de mere si 3 kg de pere, la
aceleasi preturi la care a cumpărat si Radu. Câti lei au cheltuit cei doi, împreună, dacă pentru 1 kg de mere și 1 kg de pere costă împreună 7 lei?