RO Study
👤
Anonim
Anonim
22-12-2020
Matematică
a fost răspuns
5 kg mere costa 15lei.Cât costa 13 kg?
Răspuns :
Analovegood19
Analovegood19
22-12-2020
1 kg mere= 15:5= 3 lei (un kg de mere)
13 kg mere= 3*13=39 lei (13 kg mere)
Answer Link
VEDEȚI TOATE RĂSPUNSURILE ( 95+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Alte intrebari
Rog Rezolvare Detaliata! Pentru Argintarea Unei Suprafete Sunt Necesare 4,32 G De Argint. Argintul Necesar Se Obtine In Reactia Glucozei Cu Reactivul Tollens.
Explică Din Punct De Vedere Sintactic Si Stilistuc Folosirea Linie De Dialog In Enunțurile De Mai Jos. _Unde Mergem?Întreb Eu Pe Cucoana Caliopi. _La Profesoru
Am Nevoie Neaparat De O Compunere De 10 Rânduri In Care Sa Prezinți O Întâmplare Din Vacanța!!!! In 5 Min!!
Ajutooor!!!!Ambele Exercitii!Va Rooog!!
Calculați Folosind Proprietatea A La M : A La N Egal Cu A La M Minus N
Un Intreg Este Format Din 4 Sferturi,2 Jumatati Si Cincimi
Sa Fie Rezolvat Detaliat.Ex 8 Și 9
GRAFICUL VA ROG MULTF(x)=(x³-1)/(x³+1)f:|R\{-1}->|Rf Impara Gf Intersectat Cu Ox=(-1;0)Gf Intersectat Cu Oy=(0;-1)are Asimptota Verticala In X=-1are Orizonta
Puteti Sa-mi Rezolvati Aceasta Expresie Dau 25 De Puncte.
Efectuati Calculele A)2,8x 4,5-1,7x5,2 b)1,4x(2,1-0,3):2 c)(2,(3)x0,3+7,(1)×4,5):1,2 DAU COROANA