Răspuns :
1.daca trebuie sa indeplineasca simultan conditiile:
4b=104lei
1b=104:4=26
4b=104lei
1b=104:4=26
1)Cat costa 1 butelie?
250:10=25(lei)
2)Cat costa 8 butelii?
25x8=200(lei)
3)Cat costa 12 butelii?
200+104=304(lei)
250:10=25(lei)
2)Cat costa 8 butelii?
25x8=200(lei)
3)Cat costa 12 butelii?
200+104=304(lei)