👤
Mihaip79
a fost răspuns

dacă 2 kg de mere și 4 kg de pere costă 28 RON iar 4 kg de mere și 3 kg de pere de aceeași calitate costa 35 RON Determinați prețul unui kilogram de mere și prețul unui kilogram de pere​