Răspuns:
5kg mere...9kg pere ... 51 lei
7kg mere...3kg pere ...33 lei l×3
5 kg mere...9k pere...51 lei
21 kg mere...9kg pere...99 lei
21-5=16
99-51=48 lei (16 kg mere)
48:16=3 lei (1 kg mere)
3×5=15 lei (5 kg mere)
51-15= 36 lei (9 kg pere)
36:9=4 lei (1 kg mere)
Pls coroană