Răspuns :
Răspuns:
1....4 lui
3kg......12 lei
Explicație pas cu pas:
3×4=12
Răspuns:
1kg..................4lei
3kg...................x lei
3 kg=3×4=12 lei
Răspuns:
1....4 lui
3kg......12 lei
Explicație pas cu pas:
3×4=12
Răspuns:
1kg..................4lei
3kg...................x lei
3 kg=3×4=12 lei