Cecilia1960simy Cecilia1960simy 01-12-2020 Matematică a fost răspuns ExerseazăObservă imaginea şi alege răspunsul corect.Un litru de ulei costă: a) 4 lei; b) 5 lei; c) 6 lei;d) 8 lei.2 litri ulei 16 lei urgent rezolvarea dau coroana