👤

va rog frumos sa ma ajutati si pe mine la problema aceasta de mate : Bunica lui Stefan a cumparat 3,5 kg de cartofi , 1,2 kg de morcovi si 2,2 kg de mazare . Daca 1 kg de cartofi costa 1,2 lei , 1 kg de morcovi costa 2,5 lei si 1 kg de mazare costa 3,5 lei , calculati cati lei a cheltuit bunica lui Stefan.va rog ajutatima!!! :X