Răspuns :
Răspuns:
3 kg=18 lei
1 kg= 18÷3
1 kg= 6 lei
5 kg= 6×5
5kg= 30 lei
Răspuns:
Dacă 3 kg de lămâi costă 18 lei, atunci un kg de lămâi costă 18:3=6 lei
5 kg de lămâi costă 6×5=30 lei
Sper ca te-am ajutat!!!
Răspuns:
3 kg=18 lei
1 kg= 18÷3
1 kg= 6 lei
5 kg= 6×5
5kg= 30 lei
Răspuns:
Dacă 3 kg de lămâi costă 18 lei, atunci un kg de lămâi costă 18:3=6 lei
5 kg de lămâi costă 6×5=30 lei
Sper ca te-am ajutat!!!