Răspuns :
Răspuns:
15 lei kg
Explicație pas cu pas:
18 kg mere............54 lei
5kg mere............x lei
x=(5·54)/18=5·3=15 lei.
Răspuns:
15 lei kg
Explicație pas cu pas:
18 kg mere............54 lei
5kg mere............x lei
x=(5·54)/18=5·3=15 lei.