Răspuns :
1 kg piersici egal cu 36/6 = 6 lei
1 kg mere costa 36/9 = 4 lei
Sper ca te am ajutat
un kilogram de piersici costă: 36/6=6 lei
de mere: 36/9=4 lei
împreună: 6+4=10 lei
1 kg piersici egal cu 36/6 = 6 lei
1 kg mere costa 36/9 = 4 lei
Sper ca te am ajutat
un kilogram de piersici costă: 36/6=6 lei
de mere: 36/9=4 lei
împreună: 6+4=10 lei