RO Study
👤
Teascaboss
Teascaboss
19-11-2020
Matematică
a fost răspuns
5 kg de mere costă 15 lei cât costă 3kg
Răspuns :
Giuliancucu10
Giuliancucu10
19-11-2020
Răspuns:
15:3=5
5 lei costa 3 kg de mere
Answer Link
Robertaa55
Robertaa55
19-11-2020
Răspuns:
5kg mere = 15 lei
15:5= 3 lei 1kg
3lei×3kg= 9lei (3kg)
Answer Link
VEDEȚI TOATE RĂSPUNSURILE ( 69+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Alte intrebari
Efectuati A) [(3⁴-2³×10)÷6⁰+5¹²÷25⁶×5]×2³ B)[(10²-6²):4³+(7²-3²)÷10]÷5 E)4²⁵÷(2×2)+(5³+5³×95)÷96-11²
„Cu Pași Mărunți Și Repezi, (Stanley, N.n.) Se Apropie De Băiețel Și-l Agrăi Cu Blândețe: — Ce Mai Faci, Tu, Măi Flăcăule? Ai Ieșit Cu Oile La Păscut? — Ba, I-o
An Argumentative Essay About "Can The Death Penalty Be Effective?"
11,12 Dau Coroană Și Inimă!
La Apus, Pe Malul Lacului Poposesc 854 De Egrete, Ibisi, Stârci. Știind Ca 622 Sunt Egrete Și Ibisi, Iar 742 Sunt Ibisi Și Stârci, Afla Câte Păsări Sunt De Fiec
La Apus, Pe Malul Lacului Poposesc 854 De Egrete, Ibisi, Stârci. Știind Ca 622 Sunt Egrete Și Ibisi, Iar 742 Sunt Ibisi Și Stârci, Afla Câte Păsări Sunt De Fiec
4. Fie Mşi N Două Puncte Pe Cercul 40,r), Astfel Încât MN = 310°. Aflați MON.
Probleme Propuse1. Calculați Aria Unui Pătrat Cu Latura De Lungime:a) 3 Cm;b) 12 M;e) 120 Mm;f) 0,01 Hm;c) 2,5 Dam;g) 7,5 Cm;d) 0,3 Km;h) 4,5 Dm.
A) Completează Tabelul De Mai Jos, Folosind Informațiile Din Textul De Mai Sus.b) Află Câte Discuri Au Decupat Cei Doi Copii, În Total.Andreea RăzvanBunicul I-a
Care Dintre Urmatoarele NU Este Un Text Narativ?