Andreeamihaela392 Andreeamihaela392 14-11-2020 Matematică a fost răspuns Roxana vrea să pună murături ia observă că 5 kg de gogonele și 4 kg de varză costă 36 lei iar 5 kg de gogonele și 9 kg de varză costă 56 lei Cât costă un kg de varză iar unul de gogonele Va rog dau coroana și 5 puncte ajutați ma rapid