Nicooooo1234556 Nicooooo1234556 07-11-2020 Matematică a fost răspuns un kg de caise costa 4 lei ,iar un kg de mere 3 lei.Daca pretul kg de mere rel x% din pretul kg de caise ,atunci valoarea lui x este..