Gabita6 Gabita6 26-03-2015 Matematică a fost răspuns Ontr-un magazin, in decurs de trei zile s-au vandut 11,64 kg, 13,35 si 18,42 kg de alune care costa 16,5 lei|kg. Calculati in doua moduri suma incasata