Razanilie49 Razanilie49 26-03-2015 Matematică a fost răspuns Un kilogram de mere costa 3,40 lei. Stefan a cumparat 4 mere care cantaresc 0,750 kg. Cati lei va da Stefan pe mere? Va rog ajutatima este urgent!!!!!!!!!!!!