Daca, in medie,o persoana consuma zilnic 400 g de paine,ce cantitate e necesara unui orasel cu 29 000 de locuitori intr-o luna?
Cat se cheltuieste pe acest aliment,daca 1 kg inseamna aproximativ 3 paini la pretul de 50 bani bucata?
DAU 50 PUNCTE SI COROANA!!