Răspuns :
Răspuns: b) 3 kg m / s
Explicație:
impulsul este definit ca produsul dintre masa si viteza
p = mv
m = 1 kg
v = 3m.s
p = 1 kg x 3 m/s = 3 kg m / s
Răspuns: b) 3 kg m / s
Explicație:
impulsul este definit ca produsul dintre masa si viteza
p = mv
m = 1 kg
v = 3m.s
p = 1 kg x 3 m/s = 3 kg m / s