👤

Un kg de mere costa 3 lei.Cat costa 5 kg de mere de aceeasi calitate?
VA ROG UN RASPUNS RAPID!


Răspuns :

Răspuns:

3×5 = 15 costă 5 kg de mere

Explicație pas cu pas:

te rog coroana

Răspuns:

S ar putea sa fie 3×5=15..este ok?