Pasaniucdavid91 Pasaniucdavid91 19-10-2020 Matematică a fost răspuns c) Pentru o masă festivă, s-au cumpărat 25 kg de portocale și 15 kg de banane laacelaşi preţ. Bananele au costat cu 140 lei mai puțin decât portocalele. La ce pret sevindeau fructele?schema va rog