👤
Temeteme123
a fost răspuns

Pentru 2 litri de ulei si 3 kg zahar,o persoana plateste 29 lei. Daca ar cumpara 500 ml ulei si 500 g zahar ar plati 6 lei.Cat ar trebui sa achite daca ar cumpara 2 litri de ulei si 1 kg de zahar?