Anabuzenco Anabuzenco 18-03-2015 Matematică a fost răspuns Două kilograme de pere costă cît trei kilograme de mere. Maria a cumpărat un kilogram de mere și un kilogram de pere, achitînd suma de 10 lei. Determinați prețul unui kilogram de pere. Va rog