Răspuns :
Explicație pas cu pas: 1×3+3×6=3+18=21(lei cola si cipsuri)
21:4=5.25 (lei ciocolata)
3 (cola) + 18 (cipsuri) +5.25 (ciocolata) = 26.25 (de lei a dat pe produse)
Răspuns:
3 lei+18 lei=21 lei : 4= 5,25 lei (o ciocolată)
Total:
3 lei + 18 lei + 5,25 lei=26,25 lei (au costat produsele)
Sper că te-am ajutat!