6 Observă lista de preturi alăturată. Află cât costă cumpărăturile făcute în fiecare dintre cele trei situaţii. a. Elena cumpără 300 g de nuci. b. Irina cumpără 100 g de migdale. c. George cumpără 100 g de alune de pădure. NUCI 5 lei 1008 ALUNE DE PADURE 80 lei - 1 kg MIGDALE 50 lei 500 g