Vicacojocaru994 Vicacojocaru994 16-05-2020 Matematică a fost răspuns prin exerciţiu:Răspuns:Află costul fiecărui obiect, scriind exercițiul.16 lei. costa mingea• Prețul mingii este dublul prețului ilustratei.• Prețul ilustratei este de 5 ori mai mic decât prețul iepurasului.