Aberejan Aberejan 06-05-2020 Matematică a fost răspuns . 3 kg de mere costă 15 lei. Cît costă 1 kg de mere?. 1 m de cablu electric costă 9 lei. Cît costă 6 m de cablu?. Cîti litri de lapte la preţul de 7 lei se pot cumpăra cu 49 lei?