Mihaelaboss826666 Mihaelaboss826666 25-04-2020 Matematică a fost răspuns --Două kg de mere şi trei kg de pere costă 25,5 lei iar două kg de mere si patru kg depere costă 31 lei. Aflați costul unui kg de pere. Ajutați-ma vă rog!Dau coroană și urmărire!