Arianaghita Arianaghita 24-04-2020 Matematică a fost răspuns Dacă 3 prăjituri și 5 înghețate costa 48,75 lei,iar 9 prăjituri și 4 înghețate costa 88,5 lei,cât costa o prăjitura și cât costa o înghețata? a)8,25 lei și 5,5 lei b)8,5 lei și 6,25 lei c)7,25 lei și 5,5 lei d)7,5 lei și 5,25 lei Dau multumesc❤️