👤

vate rale surl?
cantitatea; prețul; costul.
c) Cât costă 9 ciocolate de același
fel, dacă 4 ciocolate costă 36 lei?
d) Ana a cumpărat 3 pixuri, iar lon
5 pixuri de același fel. Ana a cheltuit
12 lei. Cât a cheltuit lon?rezolvare cu plan si schema,Va rog mult ​