Manuelaciprian Manuelaciprian 25-03-2020 Matematică a fost răspuns Anica a cumparat doua kg se orez si patru kg de zahăr pentru care a platit 24 de lei. Maria a cumparat 4 kg de orez si 2 kg se zahar pentru care a platit 30 de lei. Cât costă un kg din fiecare produs?