Mirelaadrian67 Mirelaadrian67 17-03-2020 Matematică a fost răspuns Două pensule costau 17 lei. Cât costă fiecare,dacă una era cu 7 lei mai ieftină decât cealaltă?Rezolvă prin metoda grafică