Mirelaadrian67 Mirelaadrian67 17-03-2020 Matematică a fost răspuns O ilustrată și o revistă costau 37 lei. Revista costă cu 19 lei mai mult decât ilustrata. Câți lei costă fiecare obiect?Rezolvă prin metoda grafică