👤
Giuliaganea
a fost răspuns

Mihai a cumparat 1 kg de mere si 2kg de banane,pentru care a platit 13,3 lei,iar Ana a cumparat 2 kg de mere si 1 kg de banane,pentru care a platit 11,9 lei.Afla cat costa un kg de banane.
HELP ME!!! E urgent!!!!