Răspuns :
Răspuns:
4 kg rosii si 6 kg de ardei =36 lei I:2
2 kg rosii si 3 kg de ardei = 18 lei
4kg rosii + 6 kg ardei = 36 lei
impartim la 2
2 kg rosii + 3 kg ardei = 36 : 2 = 18 lei
Răspuns:
4 kg rosii si 6 kg de ardei =36 lei I:2
2 kg rosii si 3 kg de ardei = 18 lei
4kg rosii + 6 kg ardei = 36 lei
impartim la 2
2 kg rosii + 3 kg ardei = 36 : 2 = 18 lei