Răspuns :
Răspuns:
3pixuri...?lei ]
> 18lei
2stilouri...?lei ]
R-re:
1)18lei:2=9lei-costa 2stilouri
2)18lei:3=6lei-costa3stilouri
R-s:3pixuri costa6lei
3 pixuri si 2 stilouri =18 lei
1 pix costa cat 3 stilouri
18 : 3 =6
6:2= 3
3 pixuri costa 6 lei
2 stilouri costa 3 lei
Cât costă un pix ?
6:2 =3
un pix costa 3 lei