Zoexpro Zoexpro 04-12-2019 Matematică a fost răspuns Pentru o grădiniță de copii sau cumpărat 7 kg de mere cât costă aceste mere Dacă 11 kg de mere costă cu 8 lei mai mult decât 7 kg de mere?