👤
a fost răspuns

1)4*x+2+4*x+1+4*x
2)3kg de lămâi costa 15lei. Cat costa 4kg de lamai????
3)Suma a 2nr este 40.Aflati numerele
Stind ca primul este cu 4 mai mic decât al doilea. Ajutați-mă dau coroana și 48 de puncte.