Răspuns :
Răspuns:
41700 lei
Explicație pas cu pas:
Aflam cate kg de mere s-au vandut in total:
68×35=2380
Aflam cat costa toate merele vandute:
2380×3=7140 lei
Aflam cate kg pere s-au vandut:
128×45=5760
Aflam cat costa toate perele vandute:
5760×6=34560 lei
Aflam valoarea totala:
7140+34560=41700 lei