XXAssasinXx XXAssasinXx 13-11-2019 Matematică a fost răspuns 1.Bunica a cumpărat 4 ouă și 300 g de griș,pentru care a platit 7 lei l.Pentruc7 ouă și 200.g de griș ar fi 9 lei.Cât costă un ou?Dar 100.g de griș?