Răspuns :
Răspuns:
1 kg. ...?lei
?kg(17si13)...600lei
R-re(cu plan):
Aflăm cate kilograme costa 600 lei
17+13=30kg
Aflăm cat costa 1 kilogram.
600lei:30kg=20lei
Răspuns:1 kilogram costa 20 lei.
Răspuns:
1 kg. ...?lei
?kg(17si13)...600lei
R-re(cu plan):
Aflăm cate kilograme costa 600 lei
17+13=30kg
Aflăm cat costa 1 kilogram.
600lei:30kg=20lei
Răspuns:1 kilogram costa 20 lei.