Scoti masa cu formula G=m*g(g=10N/kg) adica daca G = 1N reiese ca masa este m=0,1kg cat despre volum folosesti formula V=m*ro(ro = densitate) . densitate plumb=11.34g/cmcub de unde reiese ca volum corp de metal e V=0.1kg*11.34g/cmcum(transformi in S.I. si iese ca volum obiect plumb e de 8.81cm3) faci la fel si la aluminiu si iti da 3.70 cm3 (densitatile cauti pe net ) Sper ca te am ajutat :)