Dixypixy Dixypixy 23-02-2015 Matematică a fost răspuns Cu pretul a doua cornuri, mama cumpara o paine. Daca ea cumpara 4 paini cu 9 lei bucata si de restul pana la 50 de lei doua cornuri, cati lei costa un corn?