Skylar29 Skylar29 23-08-2019 Matematică a fost răspuns Elevii unei clase se hotărăsc să cumpere un album. Dacă fiecareelev din clasă dă câte 12 lei, le mai trebuie 39 de lei, iar dacăfiecare elev dă câte 15 lei, atunci au in plus 39 de lei. Aflati câțielevi sunt in clasă şi cât costă albumul.